"Save the Batlic Sea" w murach UMG

„Save the Batlic Sea” to litewska inicjatywa mająca na celu rozpowszechnienie idei czystego Morza Bałtyckiego.

Uczestnicy wyprawy rozpoczęli podróż wzdłuż wybrzeża Bałtyku w dniu 11 marca 2024 roku. Na trójmiejskiej trasie zostały przygotowane tzw. przystanki edukacyjne dla uczestników wyprawy oraz osób, które dołączyły do idącej grupy aktywistów. Opracowane one zostały przez Gdański Uniwersytet Medyczny dla przystanku w Gdańsku - Brzeźnie, przez Instytut Oceanografii PAN dla Sopotu oraz przez Dział Współpracy i Rozwoju UMG dla Gdyni.

W niedzielę 17 marca 2024 roku wyprawa zawitała w mury naszej Uczelni. Dzięki uprzejmości Dziekana Wydziału Nawigacyjnego dr. hab. inż. Tomasza Neumanna, prof. UMG oraz pomocy organizacyjnej Prodziekana ds. studenckich i promocji dr. inż. Adama Kaizera, gdyński przystanek edukacyjny został opracowany na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Uczestnicy wydarzenia mogli spróbować swoich sił w symulatorze mostka kapitańskiego, gdzie pomocą służył dr inż. kpt. ż.w. Andrzej Hejmlich, a także odwiedzić planetarium, w którym można było posłuchać wykładu z astronawigacji przedstawionego przez jedną ze studentek przy wsparciu Marka Szczepańskiego.

Dział Współpracy i Rozwoju serdecznie dziękuje za zaangażowanie Prodziekanowi ds. studenckich i promocji, dr. inż. Adamowi Kaizerowi, pracownikom oraz studentom Wydziału Nawigacyjnego.

Magdalena Agholor