Album z Rejsu Niepodległości już w sprzedaży

Fragment żagla z Rejsu, list od Papieża i wyjątkowe zdjęcia z zakończonego 28 marca 2019 roku Rejsu Niepodległości można obejrzeć w albumie „Podróż Daru Młodzieży dookoła świata”, który jest już w sprzedaży.

Była to druga podróż Daru Młodzieży dookoła świata.

Rejs 2018/2019 zorganizowany był z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Niezwykłe było również to, że w rejsie obok 472 studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, 33 uczniów średnich szkół morskich ze Świnoujścia oraz 39 uczniów średnich szkół morskich ze Szczecina, wzięło udział  również 400 laureatów konkursu Moja Ojczyzna, którzy nie mieli dotychczas kontaktu z życiem na morzu. Wszyscy zdali ten trudny egzamin morski.

Doskonale spisała się również załoga stała, która reprezentowała  naszą Uczelnię i szkoliła młodzież w morskim rzemiośle. Żaglowcem dowodziło dwóch Komendantów Daru: kpt. ż.w. Ireneusz Lewandowski  oraz kpt. ż.w. Rafał Szymański.

Pierwszy rejs Daru Młodzieży dookoła świata odbył się w 1987/1988 roku z okazji 200-lecia osadnictwa europejskiego na kontynencie australijskim. Zdecydowano wówczas, że z Australii równie dobrze można wracać przez Pacyfik i Przylądek Horn, zamykając po drodze wokółziemską pętlę. W historii tego Rejsu zapisano brawurowe przejście „Daru Młodzieży”, dowodzonego przez komendanta Leszka Wiktorowicza, pod pełnymi żaglami pod wiszącym mostem w Sydney. Obok załogi stałej w podróży uczestniczyło 111 studentów Wyższych Szkół Morskich – 72 ze Szczecina i 39 z Gdyni. Wszyscy zaliczyli całą trasę – wymiany załóg po drodze nie było.

Aby zakupić album należy wysłać na adres promocjaatumg.edu.pl następujące dane do wysyłki oraz weryfikacji dokonania zakupu:

• Imię i nazwisko,
  • Adres zamieszkania,
  • Kod pocztowy,
  • Numer telefonu,
  • Potwierdzenie wpłaty 70 złotych na konto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Dane potrzebne do uregulowania płatności:

Uniwersytet Morski w Gdyni
Adres: ul. Morska 81-87
Kod pocztowy: 81-225 Gdynia
Nr konta: 07 1140 1153 0000 2235 4300 1089
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko osoby zamawiającej

Możliwy jest również odbiór osobisty w siedzibie głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w pokoju B105 - Biuro ds. Marketingu (ul. Morska 81 - 87, 81 - 225 Gdynia). Wystarczy dokonać płatności na wskazany powyżej numer konta bankowego oraz podczas odbioru albumu okazać  WYDRUKOWANE POTWIERDZENIE PRZELEWU.

„The Independence Sail” Album now on sale

A piece of sail, a letter from the Pope and the unique photos from the “The Independence Sail” journey that ended on May  28th 2019 can all be seen in the album „Podróż Daru Młodzieży dookoła świata”. This journey around the world is the second in Dar Młodzieży history. The first one took place in 1987/1988 on the occasion of the 200th anniversary of Australia’s colonization by European citizens.

If you want to purchase the album, please send an e-mail to address: promocjaatumg.edu.pl with following information:

Name and surname
Address with zip code
Telephone number
Proof of payment 70 zl to Gdynia Maritime University bank account
Payment detalis:
Gdynia Maritime University
Address: ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia
Bank account number: 07 1140 1153 0000 2235 4300 1089
Transfer title: Name and surname of purchaser

It is also possible to collect the album personally in Gdynia Maritime University in room B - 105 - Marketing Office (ul. Morska 81-87)

Załączniki: