Wydarzenia bieżące

Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku

Pracownikom, Studentom, Absolwentom

i Sympatykom Uniwersytetu Morskiego w Gdyni,

życzy

prof. Janusz Zarębski

Rektor
Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem pilotażowego konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Jarosława Gowina, Uczelnia uzyskała środki w wysokości 11,87 mln złotych na realizację projektu w ramach programu.

W czwartek, 6 grudnia 2018 roku, odbyło się pierwsze w historii Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Tegoroczne obchody zapoczątkowało uroczyste podniesienie bandery przed frontem uczelni oraz msza św. w intencji pracowników, studentów, doktorantów oraz absolwentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (UMG).

W trakcie pierwszego w historii, otwartego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z okolicznościowym przemówieniem wystąpił JM Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski. Przemówienie wygłosiła również Dyrektor Generalna w Ministerstwie Gospodarki Morskiej  i Żeglugi Śródlądowej, Pani Mariola Chojnacka.

Z okazji Święta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zostały rozegrane turnieje sportowe między poszczególnymi wydziałami w pięciu dyscyplinach: streetball, piłka siatkowa, piłka nożna, konkurencje siłowe oraz pływanie. Łącznie udział wzięło 237 osób.

I.Wierzbowska
24.02.2017