Program kształcenia w Szkole Doktorskiej

1. Kształcenie doktorantów w Uniwersytecie Morskim w Gdyni (UMG) odbywa się w ramach jednej Szkoły Doktorskiej. Kształcenie w Szkole prowadzone jest na podstawie programu kształcenia oraz indywidualnego planu badawczego, których stopień realizacji podlega stałemu nadzorowi sprawowanemu przez promotorów oraz Dyrektora Szkoły Doktorskiej.
  2. Kształcenie doktorantów w Uniwersytecie Morskim w Gdyni trwa 8 semestrów i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej.
  3. Program kształcenia w Szkole Doktorskiej umożliwia zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych wymaganych dla poziomu 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK)*, a jego realizacja stanowi podstawę w przygotowaniu rozprawy doktorskiej oraz nabywaniu umiejętności do pracy naukowej i dydaktycznej.
  4. Program kształcenia w Szkole Doktorskiej obejmuje zajęcia obowiązkowe i fakultatywne, organizowane dla wszystkich uczestników Szkoły Doktorskiej, tj. dla doktorantów obu dyscyplin naukowych, w zakresie których UMG prowadzi Szkołę Doktorską. Ze względu na to, że kształcenie w Szkole Doktorskiej ma charakter interdyscyplinarny, doktoranci mogą uczestniczyć w zajęciach przypisanych dla innej dyscypliny niż dyscyplina, w ramach której doktorant przygotowuje rozprawę doktorską.
  5. Program kształcenia w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni obejmuje:

Przedmiot/moduł

Liczba godzin

Forma zajęć

Forma zaliczenia

Efekty kształcenia (symbol PRK1)

Dwa przedmioty obejmujące zagadnienia związane z dyscypliną automatyka, elektronika i elektrotechnika

2x15h

Wykłady obowiązkowe dla doktorantów dyscypliny automatyka, elektronika i elektrotechnika

Wykłady fakultatywne dla doktorantów dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości

P8S_KK

Dwa przedmioty obejmujące zagadnienia związane z dyscypliną nauki o zarządzaniu i jakości

2x15h

Wykłady obowiązkowe dla doktorantów dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości

Wykłady fakultatywne dla doktorantów dyscypliny automatyka, elektronika i elektrotechnika

30h w roku akademickim x 4 lata = 120h

Lektorat fakultatywny dla doktorantów obu dyscyplin

P8S_UK

Metodologia pracy naukowej

15h

P8S_UW

Ekonomiczne uwarunkowania działalności naukowej

P8S_WK

Prawne i etyczne uwarunkowania działalności naukowej

P8S_KR

Transfer wiedzy i technologii do sfery gospodarczej i społecznej

5h

P8S_UW

P8S_KO

Komercjalizacja wyników badań naukowych i know-how

5h

P8S_WK

Zasady komunikowania się w działalności naukowej i dydaktycznej

15h

P8S_UK

Zarządzenie projektem badawczym

P8S_UO

Praktyki zawodowe w formie zajęć ze studentami studiów I i II stopnia, prowadzone samodzielnie lub w zespole z innymi nauczycielami

10h w roku akademickim x 4 lata = 40h

Udział obowiązkowy dla doktorantów obu dyscyplin

P8S_UU

1. Wykaz przedmiotów obejmujących zagadnienia związane z obiema dyscyplinami naukowymi, w zakresie których UMG prowadzi Szkołę Doktorską, zostanie opublikowany przez Dyrektora Szkoły Doktorskiej w terminie umożliwiającym rozpoczęcie kształcenia w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w roku akademickim 2019/2020.

* Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 14 listopada 2018 r. w sprawie charakterystyk drugiego stopnia efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomach 6-8 Polskiej Ramy Kwalifikacji (Dz.U. 2018 r., poz. 2218).

UMG Zespół do Spraw Kształcenia

I.Czarnowski