Reprezentacja UMG na targach i konferencjach w Chinach

W dniach 25-29 marca 2024 roku przedstawiciele Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uczestniczyli w uroczystościach, targach i konferencjach na terenie Chin.

Głównym celem podróży było odebranie nagrody w międzynarodowym konkursie technologicznym „New Kinetic Energy International High-Level Talent Innovation and Entrepreneurship Competition", w którym udział wzięło kilka tysięcy zespołów z całego świata.

Konkurs odbywał się wieloetapowo, najpierw w Europie, następnie na terenie Chin. Zespół pod kierownictwem dr. hab. inż. Andrzeja Łebkowskiego prof. UMG, w składzie: mgr inż. Wojciech Koznowski, inż. Piotr Sikora, mgr inż. Piotr Szewczyk, Oskar Łebkowski, zajął drugie miejsce, przedstawiając projekt „The Electric Vehicle Energy Consumption Optimizer".

Korzystając z okazji, przedstawiciel Parlamentu Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Oskar Łebkowski i mgr inż. Wojciech Koznowski z Wydziału Elektrycznego, promowali Uniwersytet Morski, przedstawiając wybrane osiągnięcia oraz profile kształcenia realizowane na poszczególnych Wydziałach oraz w Instytucie Morskim UMG.

W trakcie prowadzonych rozmów, poruszana była tematyka potencjalnej możliwości wymiany doświadczeń, realizacji wspólnych badań naukowych oraz wymiany studentów i pracowników. Rozmowy odbywały się na terenie uczelni, które zaprosiły naszych przedstawicieli: Jinan Technician College (12 tys. studentów); Shandong Jianzhu University (26 tys. studentów); Dezhou Vocational Technical College (21 tys. studentów); Dezhou University (25 tys. studentów).

Przedstawiciele UMG wzięli aktywny udział w targach motoryzacyjnych oraz konferencjach, gdzie wygłosili prezentacje związane z tematyką elektromobilności, wodoromobilności oraz odnawialnych źródeł energii. Informacje o wizytach przedstawicieli UMG były relacjonowane w chińskich mediach.

A. Łebkowski