Spotkanie świąteczno-noworoczne

W dniu 21 grudnia 2023 roku w Auli im. T. Meissnera odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z udziałem władz Uczelni, byłych rektorów, członków Senatu i Rady Uczelni. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz wydziałów UMG, Instytutu Morskiego, dyrektorzy, kierownicy katedr i zakładów, komendant "Daru Młodzieży" oraz samorząd studencki.

Świąteczne życzenia całej społeczności akademickiej złożyli JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, Pani Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Uczelni oraz Pan Oskar Łebkowski, wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów.

Akcentem skłaniającym do bożonarodzeniowej refleksji były słowa Duszpasterza Ludzi Morza, ojca Edwarda Pracza oraz fragment Ewangelii odczytany przez Pana dr. inż. Marcina Frycza.

Spotkanie było okazją do podzielenia się opłatkiem i wysłuchania kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją dr. Karola Hilli.

Fot. Jakub Strzelczyk Photography

B. von Schada Borzyszkowska