Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego wręczone

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

W dniu 3 lutego 2017 roku o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych studentom, którzy otrzymali stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok akademicki 2016/2017 z tytułu osiągnięć naukowych i artystycznych.

O stypendia mogą ubiegać się m.in.: laureaci nagród i wyróżnień w konkursach, uczestnicy projektów badawczych lub artystycznych prowadzonych przez uczelnie, igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata lub Europy. Przyznawane są w trzech kategoriach: nauka, sport i działalność artystyczna. Otrzymują je osoby, które mieszkają w województwie pomorskim, mają średnią ocen nie mniejszą niż 90 proc. średniej na danym kierunku i co najmniej dwa osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Najlepszych studentów wybrała komisja stypendialna, w skład której weszli m.in.: radni województwa, przedstawiciel Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości, przedstawiciel Rady Rektorów Województwa Pomorskiego. Na stypendia pomorski samorząd przeznaczył blisko 130 tys. zł.

Podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Akademię Morską w Gdyni reprezentował Prof. Ireneusz Czarnowski, Prorektor ds. Nauki AMG. Stypendia przyznano sześciu studentom naszej Uczelni:

• Alicja Bulczak,
  • Paulina Karczmarczyk,
  • Karolina Kreft,
  • Karolina Mielewczyk,
  • Anna Roszmann,
  • Natalia Wójcik.

Wszystkim wyróżnionym studentom serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów naukowych i zawodowych.

Galę uświetnił koncert Trio stroikowego Raatz'uchy w składzie: Paulina Dołęgowska - obój, Edyta Baczewska - fagot, Beniamin Baczewski - klarnet. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu inspiracyjnego "Zbuduj swoją markę na rynku pracy", który wygłosiła Klaudia Zagórowicz, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku.

Pełna lista stypendystów w roku akademickim 2016/2017 oraz relacja z uroczystości dostępna jest również na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

UMG Zespół ds Promocji