Rozszerzenie Konsorcjum COP – Tradycja, Obronność.

Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu wspólnie z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz Politechniką Świętokrzyską rozszerzyło współpracę w ramach  powołanego we wrześniu br. Konsorcjum COP - Tradycja, Obronność. Skład Konsorcjum został powiększony o dwie kluczowe w naszym kraju uczelnie reprezentujące szkolnictwo morskie: Akademię Morską w Gdyni oraz Akademię Morską w Szczecinie.

Dnia 18 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, przy ulicy Malczewskiego 29:

• prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski - Rektor Akademii Morskiej w Gdyni,
  • dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka – Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie,
  • prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza,
  • prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński - Rektor Politechniki Świętokrzyskiej,
  • prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik – rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu,

uroczyście podpisali deklarację rozszerzenia Konsorcjum COP - Tradycja, Obronność.

Konsorcjum COP - Tradycja, Obronność zainicjowane zostało przez Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Nadrzędnym celem powołania Konsorcjum było niezbędne obecnie dla dynamicznego rozwoju każdej uczelni połączenie świata nauki ze światem przemysłu.  Chęć zaangażowania w budowanie polskiej gospodarki oraz wdrażania innowacyjnych technologii skłoniło Rektorów uczelni do wypracowania wspólnego stanowiska współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową.

Powołane Konsorcjum służyć ma w szczególności:

• podjęciu współpracy polegającej na wymianie doświadczeń, wiedzy i potencjału wynikających z prowadzonej działalności,
  • współpracy przy realizacji projektów badawczo-rozwojowych dotyczących produkcji sprzętu wojskowego,
  • inspirowaniu działań promujących szkolnictwo wyższe oraz zacieśnianiu współpracy ze środowiskami naukowymi i kulturalnymi.

W ramach podjętej współpracy uczelnie deklarują:

• organizowanie wspólnych zespołów badawczych;
  • wspólny udział w projektach, programach i inicjatywach odpowiadających zakresowi kooperacji;
  • wspólne ubieganie się o dofinansowanie prac ze źródeł zewnętrznych;
  • współpracę w zakresie badań naukowych i kształcenia.

Polecamy również relację dżwiękową: w Radio Plus i RadioRadom.

A.Czarnecka