Certyfikat Dobroczynności dla AMG

Zespół Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” zaprasza do auli im. T. Meissnera w budynku głównym AMG na swój występ w piątek 17 listopada 2017 r. o godz. 14. Młodzi artyści z Ukrainy chcą w ten sposób uhonorować władze Gdyni i władze AMG przyznając Certyfikat Dobroczynności.

Certyfikat „Dajmy Dzieciom Uśmiech” przyznawany jest przez międzynarodową Kapitułę od 1996 roku. Otrzymują go firmy i osoby działające bezinteresownie na rzecz dzieci i młodzieży w Polsce i poza jej granicami. Dotychczas certyfikaty dobroczynności otrzymali: Tomasz Adamek, Kazimierz Górski, Mariusz Czerkawski, Aleksander Maliszewski, Halina Benedyk, Zbigniew Wodecki, władze miast wspierających dzieci z Polski i zagranicy.

Teatr Tańca „Kwieciste gwiazdy” powstał w 1996 r. przy rodzinnym Domu Dziecka w miejscowości Kiwercy na Ukrainie. Prezentowany przez nich program obejmuje tańce ludowe świata, obyczajowe, balet klasyczny, tańce współczesne – polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, brazylijskie, indyjskie, czeskie, węgierskie, słowackie, irlandzkie i rosyjskie.

Atrakcją są również piękne stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje są szyte przez tańczących artystów i ich opiekunów.

Od 1999 r. ukraińskim zespołem opiekuje się Sławomir Osiński i Stowarzyszenie Dziecięce Artystyczne Koncerty Integracyjne.

A.Czarnecka