Nagroda dla Chóru AMG

Chór Akademii Morskiej w Gdyni pod dyr. Karola Hilli zajął III miejsce i zdobył nagrodę Prezydenta Kielc p. Wojciecha Lubawskiego na II Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż 2015. Organizatorem tego wydarzenia była Politechnika Świętokrzyska. Przegląd odbywał się w dniach 3-5 lipca br. w Kielcach. Do konkursu zakwalifikowało się sześć chórów akademickich z całej Polski. Oprócz naszego chóru w przeglądzie brały udział chóry reprezentujące następujące uczelnie wyższe: Politechnikę Gdańską, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Opolską, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Szczeciński.

Chór Akademii Morskiej w Gdyni wystąpił na Koncercie Inauguracyjnym, który odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, Koncercie Festiwalowym w Starachowickim Centrum Kultury oraz Koncercie Galowym Przeglądu w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. W czasie Koncertu Galowego ogłoszono werdykt jury i wręczono nagrody. Na zakończenie festiwalowych zmagań wszystkie chóry biorące udział w przeglądzie wykonały wspólnie przygotowane wcześniej utwory.

Gratulujemy!

N.Mańkowska