Akademicki Kurier Morski nr 53

Ukazał się 53 numer "Akademickiego Kuriera Morskiego", poszerzony o bogato ilustrowaną cześć historyczną, będącą zarazem podsumowaniem 95-lecia szkolnictwa morskiego i szkolnej floty. Składają się na nią rozdziały: Szkoła Morska w Tczewie 1920-1939, Państwowa Szkoła Morska w Gdyni 1930-1939, Czas wojny 1939-1945, Państwowa Szkoła Morska 1945-1969, Wyższa Szkoła Morska i Akademia Morska.

W części poświęconej bieżącym sprawom uczelni są m.in. artykuły o inauguracji roku akademickiego, współpracy AMG z Shanghai Maritime University oraz z japońską spółką MOL, o światowym zjeździe uczelni morskich w Chorwacji, konferencjach TransNav, CYBCONF 2015, „Żywienie człowieka – inżynieria maszyn”, nowych studiach podyplomowych na Wydziale Nawigacyjnym, Ośrodku Żeglarskim, muzeach uczelnianych i studenckich kołach naukowych.

Egzemplarze drukowane dostępne są w Biurze Rektora, zapraszamy też na stronę internetową z AKM w werski elektronicznej.

Rzecznik AMG
01.12.2015