XXVI Wielki Bal Morski

2 marca 2019 roku, w ostatnią sobotę karnawału, w udekorowanej marynistycznie i żeglarsko Auli T. Meissnera Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się tradycyjny Wielki Bal Morski. 

Począwszy od 1921 r., zarówno w Tczewie, jak i w Gdyni, Bal Morski był stałym elementem kalendarza wydarzeń naszej Szkoły. Spotykała się na nim śmietanka towarzyska miasta, elity morskie Rzeczypospolitej oraz przedstawiciele władz ze stolicy. Magnesem przyciągającym na bal byli ludzie morza, prezentujący się wyjątkowo elegancko w galowych mundurach.

Tegoroczny bal był wyjątkowy, gdyż był to Pierwszy Wielki Bal Morski w Uniwersytecie Morskim. Na zaproszenie JM Rektora UMG, prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego w balu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, władze regionu oraz prezesi i dyrektorzy przedsiębiorstw gospodarki morskiej.

Podczas balu do tańca przygrywał znakomity zespół muzyczny, a przez cały wieczór nie brakowało atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich był profesjonalny pokaz barmański przygotowany przez Filipa Cieszyńskiego, który jest reprezentantem trójmiejskiej agencji barmańskiej bar4you i czołowym barmanem flair w Polsce. 

Podczas XXVI Wielkiego Balu Morskiego wystąpiła również zwyciężczyni „The Voice of University”, studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, Zuzanna Kotecka, która pięknym wykonaniem utworu „At Last” – Etta’y James zachwyciła przybyłych gości. Kolejną z niespodzianek był występ tenorów z zespołu Tre Voci, którzy podbili serca publiczności utworami muzyki popularnej, filmowej i tanecznej.

Jedną z długo wyczekiwanych atrakcji wieczoru były wybory Królowej Balu oraz losowanie nagrody głównej Wielkiego Balu Morskiego, którą w tym roku był bilet dla dwóch osób na Dar Młodzieży podczas Rejsu Niepodległości na trasie Londyn – Gdynia.

Bal trwał do białego rana, a wychodzący w szampańskich humorach jego uczestnicy zadeklarowali swój udział w następnym Wielkim Balu Morskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (fot. Marcin Rakowski).

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
04.03.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 04.03.2019
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 06.03.2019