Sukcesy sportowe naszych studentów.

W sobotę 16 lutego 2019 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, na których Agnieszka Kaszuba - studentka II roku Wydziału Nawigacyjnego UMG obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski Seniorek, uzyskując wynik w skoku o tyczce 4 m i 20 cm.

Dodatkowo wygrała pierwszy raz w historii prowadzonej klasyfikacji młodzieżowej (U23) - poniżej 23 lat. W sumie Agnieszka Kaszuba zdobyła 2 złote medale: w kategorii seniorskiej i młodzieżowej.

Dla Agnieszki Kaszuby jest to kolejno 11 i 12 tytuł Mistrzyni Polski. Wynik jaki uzyskała tj. 4.20m, jest najlepszym wynikiem  w tym sezonie oraz aktualnie jest to najlepszy wynik w Polsce w tym roku.

W dniach 28 lutego - 03 marca 2019 r. w Wiśle odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Naszą uczelnię reprezentowała studentka Wydziału Nawigacyjnego Roksana Stor. Łącznie w zawodach udział brało 285 zawodników, w tym 131 kobiet.

W eliminacjach zajęła 17 miejsce i zakwalifikowała się do półfinału w konkurencji Slalom Gigant Kobiet. Ostatecznie Roksana Stor zdobyła 57 miejsce w klasyfikacji generalnej na 131 kobiet startujących w imprezie.

W tym roku po raz pierwszy Banked Slalom, czyli przejazd na czas po torze z przeszkodami, uznano za osobną konkurencję AMP. Roksana Stor z czasem 36,44 s. zajęła 42 miejsce na 78 kobiet biorących udział.

Ze względu na małą liczbę uczestników Uniwersytet Morski w Gdyni nie był brany pod uwagę w klasyfikacji drużynowej. W przyszłym roku liczymy na większą frekwencję naszych snowboardzie!

Wcześniej, w  X Akademickich Mistrzostwach Pomorza w Narciarstwie i Snowboardzie, które odbyły się 07 lutego 2019 r. w Wieżycy Roksana Stor zdobyła srebrny medal.