Studenci UMG na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu

W dniach 4-6 kwietnia br. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, w których wzięło udział siedmiu reprezentantów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Łącznie w zawodach uczestniczyło ponad 800 studentów z 74 uczelni z całej Polski.

Naszą Uczelnię reprezentowali: Mateusz Gwiazdowski, Andrzej Szewczak, Arkadiusz Kubiński z Wydziału Mechanicznego, Bartosz Taczański z Wydziału Elektrycznego, Patryk Mikołajewski z Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa oraz Maciej Jurgiel i Adam Kodymowski z Wydziału Nawigacyjnego.

Drużyna z UMG wystartowała w sześciu konkurencjach – pływaniu na 100 m stylem dowolnym i stylem zmiennym, pływaniu na 50 m stylem motylkowym, dowolnym, grzbietowym oraz w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. W pływaniu sztafetowym studenci UMG uzyskali wynik 1:42,61, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych.

W sezonie 2018/2019 zawodnicy z sekcji pływackiej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zajęli 3. miejsce w podsumowaniu Pomorskiej Akademickiej Ligi w pływaniu.

D. Wiśniewska