27. Finał WOŚP w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni kolejny raz brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która odbyła się w dniu 13 stycznia 2019 roku. Uczelnia przygotowała szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się o godz. 12:00 w budynku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Temat tegorocznego Finału brzmiał: "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Nasi studenci kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do godz. 16:00.

Największym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gdyni cieszyły się pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, które pod okiem Pana mgr Marka Szczepańskiego przeprowadzane były przez studentów z Koła Naukowego Nawigator. W seansach uczestniczyło blisko 200 osób. Wszystkie osoby biorące udział w pokazach były zachwycone sposobem ich prowadzenia. Otwarty dla zwiedzających był również najnowocześniejszy Symulator Manewrowy.

Do wielkiego grania na rzecz Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy w budynku Wydziału Nawigacyjnego włączył się również Sztab GdyniadlaOrkiestry, który przygotował w budynku Wydziału Nawigacyjnego sklepik z gadżetami WOŚP oraz loterię fantową. Osoby odwiedzające Wydział Nawigacyjny mogły również, na stanowisku Klubu "Zdrowy styl", dokonać pomiaru swojej tkanki tłuszczowej. 

O godz. 13:00 gościliśmy w budynku Wydziału Nawigacyjnego rowerzystów, którzy uczestniczyli w przejeździe rowerowym przygotowanym przez Rowerową Gdynię i Sztab GdyniadlaOrkiestry. Trasa przejazdu wiodła od Ergo Areny w Sopocie w kierunku Skweru Kościuszki w Gdyni. 

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w budynku Wydziału Nawigacyjnego zebraliśmy 1732,75 zł. 

O godz. 18:00 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni odbyła się Wielka Orkiestrowa Licytacja, którą poprowadził między innymi Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek oraz Wiceprezydent, Michał Guć. Niezwykła, marynistyczna lampa wykonana przez studentów i pracowników Wydziału Mechanicznego oraz kursantów Studium Doskonalenia Kadr przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni wylicytowana została za 2400 zł.

Upominki od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni licytowane były również na aukcjach internetowych Allegro prowadzonych przez Sztab GdyniadlaOrkiestry działający przy YMCA Gdynia. Największym zainteresowaniem cieszyła się niezwykła, marynistyczna lampa, która ostatecznie kupiona została przez zwycięzcę aukcji za 770 zł, a ponadto wylicytowano:

Pieniądze zebrane podczas zbiórki w całości przeznaczone będą na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy studentom i pracownikom Wydziału Nawigacyjnego za zorganizowanie pokazów, a także studentom Uniwersytetu Morskiego, kursantom Studium Doskonalenia Kadr przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz pracownikom Wydziału Mechanicznego za niezwykłe lampy i kinkiety, które wykonane zostały z okazji 27. Finału WOŚP.

Jesteście wspaniali! Do zobaczenia za rok podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie Gdyni. 

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
15.01.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 15.01.2019
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 23.01.2019