Współpraca z Uniwersytetem Żylińskim

W dniach 3-5 października 2018r. w Żylinie na Słowacji odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Uniwersytetu Żylińskiego w Żylinie. Głównym celem wizyty było omówienie szczegółów współpracy oraz parafowanie umowy dotyczącej wymiany studentów oraz pracowników w ramach programu Erasmus Plus. Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentował dr hab. Maciej Matczak, prof. nadzw. UMG, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju WPiT. Z strony uczelni słowackiej w spotkaniu udział wziął Prodziekan ds. Kształcenia, Prof. Miloš Poliak, z Wydziału Funkcjonowania i Ekonomiki Transportu i Komunikacji, dr Tomáš Kalina, z Katedry Transportu Wodnego, oraz Piotr Semerek, Radca-Minister, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego, Zastępca Kierownika Placówki, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie. Warto również zaznaczyć, że przedstawiciel Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dr hab. Maciej Matczak, prof. nadzw. UMG wziął również udział w Polskim Dniu Morza zorganizowanym w ramach 8. Konferencji CMDTUR 2018 w Żylinie na Słowacji. Ta międzynarodowa konferencja zorganizowana została przez Uniwersytet w Żylinie, pod patronatem Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie oraz Słowacko-Polskiej Izby Handlowej. Podczas sesji plenarnej prof. Maciej Matczak przestawił temat: New possibilities for the use of Polish ports in logistics.

I.Dudek-Muczyńska
16.10.2018