UMG w programie „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”

Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem pilotażowego konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Jarosława Gowina, Uczelnia uzyskała środki w wysokości 11,87 mln złotych na realizację projektu w ramach programu.

Uczelnia będzie realizować projekt pt. „Rozwój bazy badawczej i dorobku naukowego pracowników Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni” w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2022 r.

Środki projektowe będą wykorzystane m.in.: na szkolenia dla nauczycieli akademickich, dostęp do naukowych baz danych, granty aparaturowe, małe granty badawcze, granty konferencyjne, subsydia profesorskie, stypendia habilitacyjne oraz środki na zatrudnienie nowych pracowników badawczych.

Agata Porowska