Akademickie Targi Pracy Trójmiasto

23 października 2018 roku odbyła się V edycja Akademickich Targów Pracy Trójmiasto, które tradycyjnie już odbyły się na kampusie Uniwersytetu Gdańskiego, a w organizację zaangażowane było między innymi Biuro Karier Studenckich Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów trójmiejskich uczelni wyższych. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą aż 66 wystawców. Firmy prezentowały oferty staży, praktyk, możliwości zatrudnienia i ścieżki rozwoju w swoich strukturach. Można było się dowiedzieć jakie wymagania należy spełnić by dostać się na wymarzone stanowisko, jak wygląda proces rekrutacji oraz jak wygląda praca w danej firmie.
Dla wszystkich odwiedzających zostały przygotowane różne atrakcje, między innymi konkursy z nagrodami, wykład "Jak Cię widzą, tak Ci płacą- wizerunek a sukces zawodowy" przygotowany przez Łukasza Duszę z Time for design, stanowisko, przy którym można było skonsultować swoje CV z zawodowymi rekruterami, punkt fotograficzny, w którym można było wykonać profesjonalne zdjęcie do CV, a także słodki poczęstunek w postaci tortu z okazji jubileuszowej edycji targów.

M. Bagińska
28.10.2018