Wizyta gości z Vietnam Maritime University

W dniu 13 listopada 2017 roku Akademia Morska w Gdyni gościła przedstawicieli uczelni Vietnam Maritime University (VIMARU) z siedzibą w Haiphong:

- dr Tran Ngoc Tu,  Prodziekan, Faculty of Shipbuilding
- dr Pham Van Sy, Faculty of Structural Engineering
- Tran Van Tung, Faculty of Structural Engineering
- Cu Huy Chinh, Faculty of Shipbuilding
- Nguyen Manh Chien, Faculty of Shipbuilding
- Vu Tuan Anh, Faculty of Shipbuilding.

Gościom towarzyszył dr inż. Tomasz Bugalski, Centrum Techniki Okrętowej S.A., Ośrodek Hydromechaniki Statku.

Akademię Morską w Gdyni reprezentowali: dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, prof. nadzw. AMG, Prorektor ds. Nauki, Anna Stobiecka, Kierownik Działu Nauki i Współpracy oraz dr hab. inż. Hoang Nguyen, prof. nadzw. AMG, Katedra Podstaw Techniki, Wydział Mechaniczny. Tematem spotkania było przedyskutowanie dotychczasowej współpracy między uczelniami, m.in. możliwości realizacji studiów doktoranckich w AMG przez studentów-obcokrajowców, wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia studentów kierunków morskich oraz praktyk na statkach szkolnych należących do AMG i VIMARU.

Goście w towarzystwie prof. Hoanga Nguyen udali się na Wydział Mechaniczny, gdzie mieli możliwość zapoznania się z działaniem symulatora siłowni okrętowej. Następnie delegacja udała się na Wydział Nawigacyjny, gdzie dr inż. Przemysław Wilczyński, Prodziekan ds. morskich, współpracy i rozwoju, zaprezentował gościom symulatory i laboratoria WN.

Warto podkreślić, że Akademia Morska w Gdyni zawarła w 1988 roku umowę o współpracy bilateralnej z uczelnią Vietnam Maritime University oraz w 2007 roku Memorandum of Understanding, dotyczące wymiany programów nauczania, wymiany publikacji, wymiany kadry akademickiej, prowadzenia wspólnych badań naukowych oraz kształcenia w Gdyni studentów wietnamskich. Przedstawiciele Akademii Morskiej w Gdyni nadzorowali realizację rozpraw doktorskich Wietnamczyków, zakończonych uzyskaniem przez nich stopni doktora.

 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Błażejewska
13.11.2017
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 13.11.2017
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 13.11.2017