Nagroda premiera dla zespołu Prof. Ryszarda Strzeleckiego

Uroczystość wręczania nagród

W poniedziałek 9 lutego 2014 w Kancelarii Premiera odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Nagrodzonych zostało 44 naukowców i 2 zespoły badawcze.

II Nagrodę Prezesa Rady Ministrów otrzymał międzyinstytucjonalny zespół pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Ryszarda Strzeleckiego z Katedry Automatyki Okrętowej w Akademii Morskiej w Gdyni. Na groda została przyznana za osiągnięcia naukowo-techniczne za rok 2013 w zakresie nowatorskich rozwiązań i innowacyjnych zastosowań przemysłowych modułowych przekształtników dużej mocy, niskiego i średniego napięcia.

W skład zespołu, oprócz kierownika, wchodzą pracownicy Wydziału Elektrycznego AMG oraz Instytutu Elektrotechniki w Warszawie: dr hab. inż. Krzysztof Zymmer, mgr inż. Zbigniew Zakrzewski, mgr inż. Henryk Świątek, dr hab. inż. Daniel Wojciechowski, prof. nadzw. AMG, mgr inż. Bogdan Bałkowski.

Informacje o wręczeniu nagród można znaleźć w artukule Kilkudziesięciu wybitnych naukowców z nagrodami premiera na stronie MNiSW. W tym samym miejsce można znaleźć listę wszystkich nagrodzonych.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

I.Wierzbowska
16.02.2015
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 16.02.2015
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 13.12.2016