UMG w programie „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”

Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem pilotażowego konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Jarosława Gowina, Uczelnia uzyskała środki w wysokości 11,87 mln złotych na realizację projektu w ramach programu.

Agata Porowska 12.12.2018
i.wierzbowska 12.12.2018

Pierwsze Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

W czwartek, 6 grudnia 2018 roku, odbyło się pierwsze w historii Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Tegoroczne obchody zapoczątkowało uroczyste podniesienie bandery przed frontem uczelni oraz msza św. w intencji pracowników, studentów, doktorantów oraz absolwentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (UMG).

W trakcie pierwszego w historii, otwartego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z okolicznościowym przemówieniem wystąpił JM Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski. Przemówienie wygłosiła również Dyrektor Generalna w Ministerstwie Gospodarki Morskiej  i Żeglugi Śródlądowej, Pani Mariola Chojnacka.

M. Zajk 10.12.2018
M. Zajk 10.12.2018