Władze Uczelni i Miasta Gdynia podsumowują współpracę

W dniu 26 kwietnia 2024 roku JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit spotkał się z Prezydentem Miasta Gdynia Wojciechem Szczurkiem, aby podziękować za ponad 26-letnią współpracę z Uczelnią.

Wyrazy uznania za wkład w rozwój miasta oraz życzliwe podejście dla działań prowadzonych przez Uczelnię, której siedziba od ponad 90 lat znajduje się w Gdyni, na ręce ustępującego z urzędu Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka złożyli także biorący udział w spotkaniu byli rektorzy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: prof. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowski, prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski oraz prorektorzy Uczelni: Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, Prorektor ds. Nauki dr hab. Dariusz Barbucha prof. UMG i Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Mirosław Czechowski prof. UMG.

Wydarzenie było okazją do podsumowania wieloletniej współpracy i konkluzji, że Gdynia to niewątpliwie najlepsza lokalizacja dla uczelni morskiej.

Z. Szwedek-Kwiecińska